Ankara da Kompozit Cephe Kaplama

Ankara da Kompozit Cephe Kaplama Yeryüzünde en fazla bulunan üçüncü element olmasından dolayı kullanımı bir hayli yaygın olan alüminyum özelinde yapılan işlemlerden bir tanesi de kompozit cephe kaplama olarak bilinmektedir. Deneyimli mimarlar ve tasarımcılar tarafından çeşitli şekillerde yapımı mümkün olan işlemler sayesinde binaların iç veya dış cepheleri kaplanabilmektedir. Hafif ve sağlam olmakla birlikte düz yüzeyler sağlamak için yapılan işlemlerin önemli faydaları bulunmaktadır. Bundan dolayı oldukça pratik bir şekilde kullanımı yaygındır.

Aynı zamanda farklı özgün şekillerde de yapımı mümkün olmasından dolayı iç cephelerde görünümde sunan kompozit cephe kaplama işlemleri her ne kadar basit gibi görülse de titiz bir çalışmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Ölçülerin tam olarak hesaplanmasından dolayı yapılan kaplama ile birlikte esneklikte elde edilmektedir. UV ışınlarına dayanıklı olmakla birlikte fırın vernikli olan ürünler dış kaplamalarda kullanılmaktadır. Rüzgâr durumuna göre sahip olunan çekirdek kalınlıkları ise değişebilmektedir.

Soğuk olarak el aletlerinin yardımıyla son derece basit bir işlemle şekil verilebilen kompozit cephe kaplama işlemlerinde kesim makineleriyle biçme, kesme veya delik açma işlemleri de yapılmaktadır. Böylelikle tam olarak düzgün bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. 3 mm, 5mm veya 6 mm gibi çekirdek kalınlıklarının belirlenmesi de uygulama yapılacak alana göre hesap edilmektedir. Aynı zamanda ölçülerin tam olarak alınmasının ardından tam olarak yapılacak kaplama seçenekleri ve modelleri de yaratılmaktadır. Böylelikle iç veya dış cephelerde kullanımı mümkün olabilmektedir.

Son gerçekleştirdiğimiz proje görselleri : https://www.ankaraaluminyumdograma.com/kompozit-cephe-kaplama-sistemleri-ankara

HİZMETLERİMİZ

TEKLİF İSTEYİN!

BİLGİLERİMİZ